Maydonozlu detoks suyu nasıl yapılır?

0
773

Maydonoz insan sağlığı için son derece yararlı gıdalardan biri. Yağ yakmaya yardım eden maydonoz bunun yanı sıra cüvuttaki ödemin sökülüp atılmasına da yardım ediyor. Maydonozlu detoks suyu ile sıhhatli bir biçimde yağlarınızı yakabilir ve bedeninizdeki ödemin atılmasına yardım edebilirsiniz.

Maydonozlu detoks suyunun hazırlanışı
Maydonozlu detoks suyunun ana malzemeleri salata, limon ve maydonozdur ama damak keyfiniza müsait bir karışım elde etmek için içerisine kivi, çilek, tarçın ve portakal da ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız detoks suyu ile en uygun kilonuza geldikten sonra da içerek kilonuzu korumaya yardım edebilirsiniz. Maydonozlu detoks suyunun hazırlanışını alçakta maddeler durumunda detaylı olarak açıkladık.

Malzemeler

10 yaprak maydonoz
1 adet orta boy salata
1 adet orta boy limon
1 litre oda ısısında su
Hazırlanışı

Salata, limon ve maydonozu doğrayın.
Sürahi ya da su ile malzemeleri alabilecek müsait bir şişeye hepsini koyun.
Sürahi ya da şişeyi iyice karıştırarak minimum5 saat bekletin.
Beklettikten sonra içmeye başlayabilirsiniz.
Detoks suyunu hazırlarken malzemelerin taze ve natural olmasına ilgi etmelisiniz. Maydonozlu detoks suyunuzu her gün taze olarak hazırlarsanız daha tesirli olacaktır. Her sabah bir litre detoks suyu bir litre de normal su tüketerek bedeninizin su gereksiniminı karşılayabilirsiniz. Maydonozlu detoks suyunuzu geceden hazırlayabileceğiniz gibi sabah uyanınca hazırlayıp 5 saat bekletip tüketebilirsiniz. Detoks suyunuzu güneşten uzak serin bir yerde ya da en verimli saklama tekniklerinden bir tanesi olan buzdolabında bekletebilirsiniz.

Maydonozlu detoks suyundan en verimli biçimde faydalanmak için ana ya da ara öğünlerden evvel bir bardak kullanmalısınız. Yemeklerden evvel tüketilen bir bardak detoks suyu sindirimi basitleştirecek ve ödem oluşumunu engellemeye yardım edecektir.

Maydonozlu detoks suyu kilo verdirmenin beraberinde yağlanan karaciğeri de olumlu yönde tesirleyerek iyileşmesine yardım eder. İyileşen karaciğer eşliğinde bedeninizdeki toksinler daha basit yok edilir. Metabolizma süratlenir ve çok kilolarınızdan daha basit bir biçimde kurtulabilirsiniz. Genellikle göbek, bel ve Basen mekanlarındaki çoğunlukları bu detoks suyunu kullanarak yok edebilirsiniz. Düzenli ve tesirli tüketimi hakkındaki ayrıntıları da verdik, detoks prosesinde aşırı yağlı ağır yemeklerden uzak durarak prosesi rahatlatabilirsiniz.