Yıpranmış Yağlı Cildinizi Bir Haftada Doğal Maskelerle Kendine Getirin

0
743

Yağlı cilt, günlük bakım isteyen ve bakımını ihmal ettiğinizde akne, sivilce, gözenekli yapı gibi sıhhat sorunlarına karşı duyarlı olan bir cilt tarzıdir. Eğer uzun vakit yağlı cildinizin bakımını ihmal etmişseniz, kendisine getirmesi de son derece zorlaşmaktadır.

Günlük ve rutin natural maskelerle yıpranmış ve sıhhat sorunları başlamış cildinizi kendinize getirin.

Yağlı ciltler için maske tanımlari ile bakımsız kalmış cildinize yaşam vermeye hazırsanız, anında başlayalım!

Sabah Uygulanacak Doğal Temizleme Maskesi

Yağlı cildinize bakım yapar iken ilk önce gözeneklerinin derinlemesine hijyenik hale getirilmesinin oldukça mühim bulunduğunu unutmayın. Vereceğimiz, yağlı ciltler için gözenek temizleyici maske tanımı ile cildiniz soluk alacak!

Cildinizin kir dokusunu ve yağ tabakası çoğunluğunu temizleyerek, cildinize soluk aldnehir için bir tatlı kaşığı yoğurt ile bir fincan kahve telvesine İki damla portakal yağı karıştırın. Bu karışıma birkaç damla limon damlatarak, karışımı yarın çay kaşığı un ile koyulaştırın. Ardındancildinize dairesel hareketlerle yedirin ve cildinizde gerginliği hissedene kadar bekletin. Beklettiğiniz maskeyi, cildinize müsait bir temizleme ürünü ile ve ılık suyla durulayın.

Cilt temizleme maskesi uyguladıktan sonra cildinize, yağlı ciltlere müsait olarak seçtğiniz gündüz kreminizi uygulayın, krem programının sonrası nitelikli ve natural bir gül suyu ile kremin çoğunluklarını cildinizden arındırın. Gülsuyu yerine tonik de kullanabilmeniz mümkün.

Öğleyin Cildinizi Canlandırın

Cildinizi öğlen makyajdan arındırarak, temizleyip canlandıracak bir maske programınızda yarar var. Cildi canlandıran maske programı için günün en en uygun saati öğle zamanıdir. Eğer iş şartları okul gibi sebeplerle öğle saatinde bu maskeyi program fırsatı bulamazsanız, akşam eve geçer geçmez, gece yapılacak bakım evvel de uygulayabilirsiniz.

Sabah kirden arındırarak nemlendirdiğiniz cildinize öğle süreyi, şayet mevcutsa makyajı temizledikten sonra birkaç damla ısırganotu tohumu yağı ile beş dakika dairesel hareketlerle masaj yapın. Ardındancildinizi cilt tarzınaze müsait bir temizleme ürünü ile ve ılık suyla yıkayın. Yıkamanın anında sonrası cildinize sıcak-soğuk su karmaşıki uygulayın. Yağlı cilt için sıcak-soğuk su karmaşıki cildi canlandırarak pırıltılı bir manzara kazandırır.

Gece Yatmadan Önce Cildi Dinlendiren Maske

Yağlı cildi dinlendirmek için cildiğinizi sabah ve öğlen bakımlarının sonrası gece yatmadan evvel makyajdan arındırın. Bir çay kaşığı portakal yağı ile bir tatlı kaşığı çiğ Türk kahvesini iyice karıştırarak, bu karışımla cildinize masaj yapın. Yağlı cildi dinlendiren maske tanımını uyguladıktan sonra cildinizi ılık su ile yıkayın ve gece kreminizi sonrası toniğinizi uygulayarak cildinizi dinlenmeye çekin.

Bu bakımı bir hafta süresince rutin olarak sürdürdüğünüzde bir haftanın sonucunda cildinizin gözeneklerinin sıkıştığını, parlamasının azaldığını, daha canlı bir tasarıma sahip bulunduğunu fark edeceksiniz. Maske programlarını ilk bir haftanın sonrası onbeş gün sonra yinelayın ve ayda bir bir hafta prosesinde cildinize bu haftalık bakımla yaşam verin!