Ketojenik Diyet İle Bir Ayda 10 Kilo Verin

0
1018

Diyette sizden düşük oranlarda karbonhidrat, orta oranlarda protein ve yüksek oranlarda da yağ almanız istenir. Bu biçimde beslenmenin hedefi bedenin gereksinimi olan enerjiyi sağlamak için yağ yakımına yönelmesini sağlamaktır. Ketojenik diyet, açlık hormonu olan ghrelin üretiminin gerçekleşmesi için baskı uygular.

Keto diyetini başka diyetlerden ayıran özelliklerden biri ise, hedefinın tamamıyla yağ yakmaya yönelik olmasıdır. Bu diyeti yapanlar yalnızca yağ kütlelerini kaybeder. Kas kütleleri sabit kalır.

Diyette; lifli besinler, tereyağı, tavuk, fındık, yumurta, deniz ürünleri (balık, ahtapot vb.), domates, yeşil sebzeler, zeytin, hindistan cevizi ürünleri gibi yiyecekler serbest.

Yasak olanlar ise unlu mamuller, işlenmiş et ürünleri gibi işlenmiş ürünler, yüksek miktarda şeker sahibi olan sebzeler ve yiyecekler, meyveler (kuru ya da taze farketmeksizin), karbonhidratlı sebzeler, şeker sahibi olan alkol ve tahıllar.

Ketojenik diyeti uygularken bol oranda su içmeyi unutmamalısınız. Proteinin az, yağ alımının çok bulunduğu bu diyette su altın kavram. Su, yağ yakımını kolaylaştırmada mühim rol oynayacaktır.

Keto diyetinin bu kadar ünlü olmasının asıl nedeni ise Kim Kardashian. Stilist olan Kim Kardashian doğumdan sonra uyguladığı bu uygulama yardımıyla hızlıca tam 24 kilo verdi.

Diyeti programdan evvel kesinlikle hekiminizun onayını alın, bir aksilik yoksa gönül rahatlığıyla kullanabilmeniz mümkün.