Yaş Maya İle Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

0
1156

Cilt bakımı uzun seneler sıhhatli, canlı ve pürüzsüz bir tasarıma sahip olmanın altın kuralıdır. Cilt bakımının yapılması için güzellik merkezlerine gitmeye de gerek yoktur. Her evin mutfağında tespit edilen malzemelerle hem ekonomik hatta kolay bir biçimde cilt maskesi gerçekleştirmek mümkün olabilir. Son günlerde çok sık yapılan yaş maya ile cilt maskesi nasıl yapılır? hususu, kadınlar doğrulusunda çok çok araştırılmaktadır.

Maya içerik olarak tek hücreli canlı bir mikroorganizmadır. Bu mikroorganizmalar çok aşırı derecede vitamin ve mineral barındırmaktadır. Mayanın maske biçiminde yüz uygulanmasıyla cilt kendini yeniler, gözenekler kirlerden arınır, sivilce ve aknelerin oluşmasını engeller, cildin canlı ve parlak görünmesini sağlar. Düzenli olarak maya maskesi uygulayan şahıslar de yaşlanma eşliğinde oluşan kırışıklık oluşumu gecikmektedir.

Canlı ve parlak bir cilt için maya maskesi

Maya masneti hazırlamak ve yapmak son derece kolay. Süt, bal, yoğurt, hindistan cevizi yağı, zeytin yağı gibi değişik malzemeler kullanılarak hazırlanabilir. Bu malzemeleri kullanmadan yalnızca su ile de hazırlanabilir.

Önemli olan mayanın son kullanma tarihinin geçmemiş olmasıdır. Krem durumuna getirilen maya maskesi yüzün her yönüne göz etrafına gelmeyecek biçimde eşit oranda sürülür. Maske kuruyuncaya kadar minimumyarım saat bekletilir ve su ile yıkanır. Yüzünüzü yıkadıktan ve heyetedıktan sonra cilt tarzına müsait bir nemlendirici ile cilt bakımı tamamlanır.

Uygulanan yaş maya masnetin cilt üstündeki olumlu tesirlerini görebilmek için haftada bir kez minimumbir ay yapmak gereklidir. 20 yaşından sonra herhangi bir alerjik tepkiu olmayan herkes rahatça uygulayabilir. Cildinizin mayaya karşı alerjisi olup olmadığını test etmek için hazırlamış bulunduğunuz maskeyi yüzünüze sürmeden evvel ellerinizin üzerine bir oran sürüp 10 dakika kadar bekleyin. 10 dakika sonucunda herhangi bir kızarıklık kaşınma tahriş olmadığı takdirde gönül rahatlığı ile yüzünüze uygulayabilirsiniz. Çok daha hızlıca tesir göstermesi için haftada İki yada üç defa yapmak doğru değildir. Fazla program cildin tahriş olmasına nedeniyet sunar. En doğru teknik haftada bir kez veya on günde bir yapmaktır.